SF100-265005
DigiKey Part Number
102-5110-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF100-265005
Description
THERM PAD 26MMX50MM BLU 1SH=56PC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 26.00mm x 50.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
26.00mm x 50.00mm
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Sheet
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Blue
Type
Pad, Sheet
Thermal Conductivity
1.5W/m-K