AF500-404005
DigiKey Part Number
102-5143-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF500-404005
Description
THERM PAD 40MMX40MM 1 SHEET=50PC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 40.00mm x 40.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
40.00mm x 40.00mm
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Series
Material
Non-Silicone
Packaging
Sheet
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
White
Type
Pad, Sheet
Thermal Conductivity
3.0W/m-K