UMB10NFHATN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UMB10NFHATN |
Description | TRANS PREBIAS 2PNP 100MA UMT6 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 2 PNP Pre-Biased (Dual) 100mA 250MHz 150mW Surface Mount UMT6 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UMB10NFHATN Models |
Category | Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 250µA, 5mA |
Manufacturer Rohm Semiconductor | Frequency - Transition 250MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power - Max 150mW |
Part Status Active | Grade Automotive |
Transistor Type 2 PNP Pre-Biased (Dual) | Qualification AEC-Q101 |
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA | Mounting Type Surface Mount |
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms | Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms | Supplier Device Package UMT6 |
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 10mA, 5V | Base Product Number |