UDZVTE-177.5B
DigiKey Part Number
UDZVTE-177.5BTR-ND - Tape & Reel (TR)
UDZVTE-177.5BCT-ND - Cut Tape (CT)
UDZVTE-177.5BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UDZVTE-177.5B
Description
DIODE ZENER 7.5V 200MW UMD2
Detailed Description
Zener Diode 7.5 V 200 mW Surface Mount UMD2
EDA/CAD Models
UDZVTE-177.5B Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 4 V
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms