UDZVTE-173.6B
DigiKey Part Number
UDZVTE-173.6BTR-ND - Tape & Reel (TR)
UDZVTE-173.6BCT-ND - Cut Tape (CT)
UDZVTE-173.6BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UDZVTE-173.6B
Description
DIODE ZENER 3.6V 200MW UMD2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.6 V 200 mW Surface Mount UMD2
EDA/CAD Models
UDZVTE-173.6B Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 1 V
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms