RF4E075ATTCR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RF4E075ATTCR |
Description | MOSFET P-CH 30V 7.5A HUML2020L8 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | P-Channel 30 V 7.5A (Ta) 2W (Ta) Surface Mount HUML2020L8 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RF4E075ATTCR Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 22 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1000 pF @ 15 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 2W (Ta) |
Technology | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package HUML2020L8 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 21.7mOhm @ 7.5A, 10V | Base Product Number |