RB520CM-30T2R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 8.485
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 1.421.471
Datasheet
Panjit International Inc.
Diode 30 V 100mA Surface Mount VMN2M (SOD-923)
RB520CM-30T2R
DigiKey Part Number
RB520CM-30T2RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RB520CM-30T2RCT-ND - Cut Tape (CT)
RB520CM-30T2RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB520CM-30T2R
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MAVMN2M
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RB520CM-30T2R Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Technology
Supplier Device Package
VMN2M (SOD-923)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
450 mV @ 10 mA