RB068LAM100TFTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RB068LAM100TFTR |
Description | DIODE SCHOTTKY 100V 2A PMDTM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 100 V 2A Surface Mount PMDTM |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RB068LAM100TFTR Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 1.5 µA @ 100 V |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Supplier Device Package PMDTM |
Current - Average Rectified (Io) 2A | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 810 mV @ 2 A | Base Product Number |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |