R5019ANJTL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 846-R5019ANJTLTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | R5019ANJTL |
Description | MOSFET N-CH 500V 19A LPTS |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 500 V 19A (Ta) 100W (Tc) Surface Mount LPTS |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C |
Mfr | Power Dissipation (Max) 100W (Tc) |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
FET Type | Supplier Device Package LPTS |
Technology | Package / Case |
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V | Base Product Number |