HS8K11TB
DigiKey Part Number
HS8K11TBTR-ND - Tape & Reel (TR)
HS8K11TBCT-ND - Cut Tape (CT)
HS8K11TBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HS8K11TB
Description
MOSFET 2N-CH 30V 7A/11A HSML
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 30V 7A, 11A 2W Surface Mount HSML3030L10
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HS8K11TB Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 1mA
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
11.1nC @ 10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
500pF @ 15V
Part Status
Active
Power - Max
2W
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
150°C (TJ)
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
FET Feature
Logic Level Gate
Package / Case
8-UDFN Exposed Pad
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Supplier Device Package
HSML3030L10
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
7A, 11A
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
17.9mOhm @ 7A, 10V