CLF1G0035-50H | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2156-CLF1G0035-50H-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CLF1G0035-50H |
Description | RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT467C |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Mosfet 50 V 150 mA 3GHz 11.5dB 50W SOT467C |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Test 50 V |
Manufacturer Ampleon USA Inc. | Current - Test 150 mA |
Packaging Tray | Power - Output 50W |
Part Status Active | Voltage - Rated 150 V |
Technology GaN HEMT | Package / Case SOT467C |
Frequency 3GHz | Supplier Device Package SOT467C |