ANT-STUBR-433SM
DigiKey Part Number
ANT-STUBR-433SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-STUBR-433SM
Description
RF ANT 433MHZ WHIP RA SMA 42MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Right Angle SMA Male Connector Mount
Category
VSWR
2
Manufacturer
RF Solutions
Return Loss
-20.1dB
Packaging
Bulk
Gain
0dBi
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
433MHz
Height (Max)
1.772" (45.00mm)