XLH335024.000000I
DigiKey Part Number
631-1239-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLH335024.000000I
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA