QFWC-30-20-USCR
DigiKey Part Number
Q1286-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFWC-30-20-USCR
Description
AC/DC WALL MNT ADAPT 5V-20V 30W
Detailed Description
5V, 9V, 12V, 15V, 20V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
Category
Current - Output (Max)
3A, 3A, 2.5A, 2A, 1.5A
Power (Watts)
30 W
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
USB C Receptacle
Size / Dimension
2.09" L x 2.09" W x 1.10" H (53.0mm x 53.0mm x 28.0mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output
5V, 9V, 12V, 15V, 20V