745W-15/08
745W-15/08
745W-15/08
DigiKey Part Number
Q243-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
745W-15/08
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 33.00mm x 25.00mm
Panel Thickness
0.059" (1.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet
16A
Approval Agency
CCC, CSA, UL, VDE
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC