745W-15/07
745W-15/07
745W-15/07
DigiKey Part Number
Q242-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
745W-15/07
Termination
Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 32.60mm x 24.60mm
Panel Thickness
0.059" (1.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet
16A
Approval Agency
CCC, CSA, UL, VDE
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC