W3921B0100
DigiKey Part Number
553-W3921B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3921B0100
Description
RF ANT 2.4GHZ FLAT PATCH CAB ADH
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2
Gain
1dBi
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)