W3920B0100
DigiKey Part Number
553-W3920B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3920B0100
Description
RF ANT 5.4GHZ FLAT PATCH CAB ADH
Detailed Description
RF ANTENNA Wi-Fi Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2
Gain
3dBi
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
WiFi
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band)
5.4GHz
Frequency Range
4.9GHz ~ 5.925GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)