PM5433.822NLT
DigiKey Part Number
553-PM5433.822NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM5433.822NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PM5433.822NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5433.822NLT
Description
FIXED IND 8.2UH 19A 7.92 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 µH Shielded Inductor 19 A 7.92mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PM5433.822NLT Models
Category
DC Resistance (DCR)
7.92mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)