PM5433.532NLT
DigiKey Part Number
553-PM5433.532NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM5433.532NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PM5433.532NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5433.532NLT
Description
FIXED IND 5.3UH 26A 5.34 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.3 µH Shielded Inductor 26 A 5.34mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PM5433.532NLT Models
Category
DC Resistance (DCR)
5.34mOhm Max
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)