PM5433.223NLT
DigiKey Part Number
553-PM5433.223NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM5433.223NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5433.223NLT
Description
FIXED IND 22UH 12A 23.2 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 12 A 23.2mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PM5433.223NLT Models
Category
DC Resistance (DCR)
23.2mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)