PM5433.222NLT
DigiKey Part Number
553-PM5433.222NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM5433.222NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5433.222NLT
Description
FIXED IND 2.2UH 37A 2.48 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Inductor 37 A 2.48mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PM5433.222NLT Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.48mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)