PM5433.153NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PM5433.153NLT |
Description | FIXED IND 15UH 13A 15 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Inductor 13 A 15mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PM5433.153NLT Models |
Category | DC Resistance (DCR) 15mOhm Max |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |