PM5432.822NLT
DigiKey Part Number
553-PM5432.822NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM5432.822NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PM5432.822NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5432.822NLT
Description
FIXED IND 8.2UH 8A 26.4 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 µH Shielded Inductor 8 A 26.4mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PM5432.822NLT Models
Category
DC Resistance (DCR)
26.4mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
16MHz
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)