PM5432.682NLT
DigiKey Part Number
553-PM5432.682NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM5432.682NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PM5432.682NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5432.682NLT
Description
FIXED IND 6.8UH 9A 20.8 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Shielded Inductor 9 A 20.8mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PM5432.682NLT Models
Category
DC Resistance (DCR)
20.8mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
18MHz
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)