PM5432.153NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PM5432.153NLT |
Description | FIXED IND 15UH 6A 43.75 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Inductor 6 A 43.75mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PM5432.153NLT Models |
Category | DC Resistance (DCR) 43.75mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 11MHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm) |
Shielding Shielded | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |