PM5432.103NLT
DigiKey Part Number
553-PM5432.103NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM5432.103NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PM5432.103NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5432.103NLT
Description
FIXED IND 10UH 7A 29.82 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Inductor 7 A 29.82mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PM5432.103NLT Models
Category
DC Resistance (DCR)
29.82mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
14MHz
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)