PM5430.472NLT
DigiKey Part Number
553-PM5430.472NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM5430.472NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PM5430.472NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5430.472NLT
Description
FIXED IND 4.7UH 5.1A 44.1 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Inductor 5.1 A 44.1mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PM5430.472NLT Models
Category
Frequency - Self Resonant
36MHz
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
SMD
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
DC Resistance (DCR)
44.1mOhm Max