PM5400.361NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
360 nH Shielded Molded Inductor 6 A 23mOhm Max Nonstandard
PM5400.361NLT
DigiKey Part Number
553-PM5400.361NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5400.361NLT
Description
FIXED IND 360NH 6A 23 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PM5400.361NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
8.5A
DC Resistance (DCR)
23mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)