PM4345.153NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PM4345.153NLT |
Description | FIXED IND 15UH 1.9A 270 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Molded Inductor 1.9 A 270mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PM4345.153NLT Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 270mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.8A |