PM4343.103NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PM4343.103NLT |
Description | FIXED IND 10UH 10A 16.5 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Molded Inductor 10 A 16.5mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PM4343.103NLT Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 16.5mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 15.5A |