PM4342.332NLT
DigiKey Part Number
553-PM4342.332NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM4342.332NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PM4342.332NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM4342.332NLT
Description
FIXED IND 3.3UH 11A 11.8 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 11 A 11.8mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
11.8mOhm Max
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
20A