PM4341.223NLT
DigiKey Part Number
553-PM4341.223NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM4341.223NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM4341.223NLT
Description
FIXED IND 22UH 2A 190 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 2 A 190mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PM4341.223NLT Models
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.5A