PAL6374.700HLT
DigiKey Part Number
553-PAL6374.700HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PAL6374.700HLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PAL6374.700HLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAL6374.700HLT
Description
FIXED IND 70NH 71A 0.45 MOHM SMD
Detailed Description
70 nH Unshielded Inductor 71 A 0.45mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
0.45mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Current - Saturation (Isat)
114A