PA5400.472NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA5400.472NLT |
Description | FIXED IND 4.7UH 1.6A 293 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Molded Inductor 1.6 A 293mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA5400.472NLT Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.8A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 293mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |