PA5175.822NLT
DigiKey Part Number
553-PA5175.822NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5175.822NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5175.822NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5175.822NLT
Description
FIXED IND 8.2UH 6.1A 32.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 µH Unshielded Inductor 6.1 A 32.5mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
32.5mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
6.1A