PA4344.153ANLT
DigiKey Part Number
553-4035-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4035-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4035-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4344.153ANLT
Description
FIXED IND 15UH 16A 15.5 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Molded Inductor 16 A 15.5mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4344.153ANLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
15.5mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Current - Saturation (Isat)
16A