PA4343.472ANLT
DigiKey Part Number
553-4026-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4026-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4026-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4343.472ANLT
Description
FIXED IND 4.7UH 17A 8 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 17 A 8mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4343.472ANLT Models
DC Resistance (DCR)
8mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Current - Saturation (Isat)
21A