PA4343.471NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4343.471NLT |
Description | FIXED IND 470NH 41A 1.2 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Shielded Molded Inductor 41 A 1.2mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4343.471NLT Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 1.2mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 63A |