PA4339.132NLT
DigiKey Part Number
553-4127-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4127-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4127-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4339.132NLT
Description
CMC 9UH 2.5A 2LN 1.3 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.3 kOhms @ 100 MHz 2.5A DCR 21mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4339.132NLT Models
Category
Current Rating (Max)
2.5A
Manufacturer
Pulse Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
21mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Impedance @ Frequency
1.3 kOhms @ 100 MHz
Height (Max)
0.150" (3.80mm)
Inductance @ Frequency
9 µH @ 100 kHz