PA2243.332NLT
DigiKey Part Number
553-PA2243.332NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA2243.332NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA2243.332NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA2243.332NLT
Description
FIXED IND 3.3UH 16.8A 7.7 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Molded Inductor 16.8 A 7.7mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
25A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
7.7mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)