PA2241.182NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA2241.182NLT |
Description | FIXED IND 1.8UH 24A 4 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.8 µH Unshielded Molded Inductor 24 A 4mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 24A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 4mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.350" L x 0.335" W (8.90mm x 8.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |