HB4009HLT
DigiKey Part Number
553-HB4009HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-HB4009HLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-HB4009HLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HB4009HLT
Description
MOD SIN 2. 5GD 1:1 HF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180µH LAN 2.5G Base-T Pulse Transformer Surface Mount
Category
Inductance
180µH
Manufacturer
Pulse Electronics
Mounting Type
Surface Mount
Series
Size / Dimension
0.594" L x 0.280" W (15.10mm x 7.10mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 70°C