CX0603MRX7R8BB223 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CX0603MRX7R8BB223 |
Description | CAP PASSTHRU 0.022UF 25V 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.022 µF Feed Through Capacitor 25V 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CX0603MRX7R8BB223 Models |
Category | Voltage - Rated 25V |
Manufacturer Pulse Electronics | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Temperature Coefficient X7R |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount, MLCC |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Type Pass Through | Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
Capacitance 0.022 µF | Height (Max) 0.030" (0.75mm) |
Tolerance ±20% |