CX0603MRX7R0BB472
DigiKey Part Number
311-1250-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1250-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1250-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX0603MRX7R0BB472
Description
CAP PASSTHRU 4700PF 100V 0603
Detailed Description
4700 pF Feed Through Capacitor 100V 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CX0603MRX7R0BB472 Models
Category
Voltage - Rated
100V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Capacitance
4700 pF
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Tolerance
±20%