CX0603MRX7R0BB152 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CX0603MRX7R0BB152 |
Description | CAP PASSTHRU 1500PF 100V 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1500 pF Feed Through Capacitor 100V 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CX0603MRX7R0BB152 Models |
Category | Voltage - Rated 100V |
Manufacturer Pulse Electronics | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Temperature Coefficient X7R |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount, MLCC |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Type Pass Through | Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
Capacitance 1500 pF | Height (Max) 0.030" (0.75mm) |
Tolerance ±20% |