CX0603MRX7R0BB152
DigiKey Part Number
311-1260-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1260-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1260-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX0603MRX7R0BB152
Description
CAP PASSTHRU 1500PF 100V 0603
Detailed Description
1500 pF Feed Through Capacitor 100V 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CX0603MRX7R0BB152 Models
Category
Voltage - Rated
100V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Capacitance
1500 pF
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Tolerance
±20%