BMRA00060630220MA1
DigiKey Part Number
553-BMRA00060630220MA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BMRA00060630220MA1CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BMRA00060630220MA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMRA00060630220MA1
Description
FIXED IND 22UH 3A 145 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 3 A 145mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
3.2A
DC Resistance (DCR)
145mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)