ANT6230LL01R1575A
DigiKey Part Number
311-1548-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1548-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1548-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT6230LL01R1575A
Description
RF ANT 1.575GHZ CHIP SOLDER SMD
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Chip Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
-10dB
Series
Gain
2.52dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
1 W
Termination
Solder
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.049" (1.25mm)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Applications
GPS
Frequency Range
1.548GHz ~ 1.602GHz