ANT1204F005R0915A
DigiKey Part Number
311-4608-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4608-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4608-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT1204F005R0915A
Description
RF ANT 915MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Chip Solder Surface Mount
Category
Return Loss
10dB
Manufacturer
Pulse Electronics
Gain
1.59dBi
Series
Power - Max
1 W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Termination
Solder
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz